O nás

Kto sme

POLYFORM, s. r. o., začala svoju činnosť v roku 1993 v podtatranskom Podolínci ako spoločnosť, ktorá sa špecializovala na výrobu a predaj tepelných a zvukových izolácií z expandovaného polystyrénu (EPS) pre stavebný priemysel. Postupne k svojim aktivitám pridala aj výrobu obalov a tvaroviek z EPS (2001), stavebného systému VARIANT HAUS pre výstavbu nízkoenergetických a pasívnych domov a budov (2010), prevádzkovanie zariadenia na zhodnocovanie EPS odpadov (2010).

Od januára 2006 je členom skupiny HIRSCH Servo Group, ktorá patrí k svetovým lídrom v spracovaní EPS a výrobe technologických zariadení na spracovanie EPS. V súčasnosti spoločnosť vo svojich dvoch hlavných segmentoch , EPS Izolácie a EPS Balenie, zamestnáva viac ako 80 zamestnancov, v dvoch výrobných závodoch.

Koho sme členom

Spoločnosť POLYFORM, s. r. o. je členom medzinárodnej skupiny HIRSCH Servo Group so sídlom v rakúskom Glaneggu. So svojími 31 výrobnými závodmi v 10 krajinách (Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Nemecko, Franúzsko, Ukrajina, Česká republika, Slovensko a Slovinsko) patrí k lídrom v spracovaní expandovaného polystyrénu (EPS) a expandovaného polypropylénu (EPP).

HIRSCH Servo Group je zároveň aj výrobcom a dodávateľom technológií a zariadení na spracovanie EPS a EPP hlavne pre stavebný, baliaci a potravinársky priemysel.

Naše riešenia

S čím pracujeme

Expandovaný polystyrén (EPS) je organická hmota zo skupiny penových plastov so širokým rozsahom použitia. V roku 1949 ho vynašiel nemecký fyzik z BASF Fritz Šťastný. V roku 1955 bol EPS prvýkrát použitý v Nemecku ako tepelný izolant v zatepľovacom systéme (predchodca ETICS-u). Biele a sivé izolačné dosky získali v priebehu viac ako 50 rokov na stavbách pevné miesto. Vďaka svojim vlastnostiam má široké uplatnenie aj v obalovom priemysle.

Spôsobili to najmä vynikajúce vlastnosti EPS ako sú:

 • vynikajúce tepelné a zvukovo-izolačné vlastnosti
 • nízka objemová hmotnosť
 • priateľský k životnému prostrediu, 100% recyklovateľný
 • jednoduchá a bezpečná manipulácia
 • redukuje náklady na kúrenie a chladenie
 • so zvýšenou požiarnou odolnosťou
 • odolný voči mechanickým vplyvom a vlhkosti, antistatický
 • bezkonkurenčný pomer ceny a úžitkových vlastností
 • perfektný spôsob ochrany tovaru počas prepravy a skladovania
 • v štandardnej forme vhodný pre balenie potravín
 • nízkonákladový a vysokoefektívny

Expandovaný polystyrén (EPS) – ako veľmi ľahký výrobok, poskytuje vysoké benefity. EPS ako izolačný a baliaci materiál ponúka perfektnú ochranu a poskytuje riešenia podľa požiadaviek zákazníkov a životného prostredia. Jeho výroba je charakteristická nízkou úrovňou emisií a znečistenia.

Naše hlavné princípy

Základ

50 rokov STABILITY našej rozvijajúcej sa spoločnosti. SKÚSENOSTI A ZANIETENIE pre naše materiály. SILA POCHADZAJÚCA z neustáleho zlepšovania sa. SÚDRŽNOSŤ vďaka členstvu v skupine.

Náš cieľ

Aktívna SPOLUPRÁCA so zákazníkmi a partnermi. PEVNÉ ZÁKLADY hodnotovo orientovaného riadenia spoločnosti. Motivovaní, vysoko kvalifikovaní a kompetentní ZAMESTNANCI ako naša najväčšia hodnota. ZODPOVEDNÉ, ČESTNÉ A BEZÚHONNÉ konanie. NAJVYŠŠIA ÚROVEŇ KVALITY všetkých našich produktov, procesov a služieb. Vzájomné prepojenie ODVAHY, OPTIMALIZÁCIE A TECHNOLÓGIÍ.

Vízia

TRVALE ÚSILIE o pokrok a ROZMACH. Rozšírovanie NAŠEJ POZÍCIE LÍDRA ako najmodernejšej spoločnosti v odvetví. DLHODOBO UDRŽATEĽNÁ KONCEPCIA spoločnej dodávateľskej siete. Trhovo orientovaný ROZVOJ z EKOLOGICKÉHO a ETICKÉHO hľadiska. STÁLOSŤ v hodnotách a štruktúre.

projekty

Naše referencie

R32
R30
R29
R28
R27
R26