Na mieru šité riešenia balenia a ochrany z EPS zaručujú nielen bezpečnú prepravu citlivých alebo vysoko kvalitných výrobkov, ale tiež zvyšujú bezpečnosť a ochranu ľudí, ako napríklad detské sedačky, lyžiarske, cyklistické a iné prilby, záchranné vesty a podobne. Balenie z EPS je optimálne chránenie pred vibráciami, kolísaním a dopadom tlaku a teploty počas prepravy alebo samotného skladovania. Vyvíjame dokonalé riešenie balenia na základe výkresu alebo vzorky a vyrábame obaly a tvarovky každého druhu na mieru.

Balenie pre elektroniku a domáce spotrebiče

Lisované EPS obaly poskytujú dokonalú ochranu proti nárazom, kolísaniu a dopadom tlaku a teploty pri preprave a skladovaní. Prispôsobené obalové riešenia zaručujú bezpečnú prepravu vysoko kvalitných a citlivých high-tech výrobkov, napr. spotrebnej elektroniky alebo slúžia aj ako ochrana prepravy bieleho tovaru.

Prepravky / debničky

Vyrábame debničky z EPS, EPP a EPE s antistatickým dizajnom, alebo bez neho, pre široké spektrum aplikácií. Opakovane použiteľné prepravky vyrobené z EPS sú obzvlášť vhodné pre manuálne alebo počítačom riadené výrobné linky v elektronickom priemysle. Prepravky výrobené z EPP a EPE s antistatickým dizajnom chránia napr. vysoko citlivé elektronické komponenty od statickej elektriny.

Tepelné a izolačné boxy

Moderné obaly musia spĺňať širokú škálu ochranných funkcií. Preprava farmaceutických alebo biotechnologických výrobkov, lekárskych vzoriek a potravín podliehajúcich skaze kladie osobitné požiadavky na použitý obalový materiál. Špeciálne tepelné kontajnery a izolované boxy zabezpečujú, aby teplota zostávala čo najviac konštantná, aby mohol prepravovaný tovar cestovať nepoškodený. Nádoby na potraviny musia spĺňať aj hygienické požiadavky.

Balenie potravín

Čerstvé potraviny sú pre spotrebiteľov obzvlášť dôležité. Aby nestratili na sviežosti na ceste k spotrebiteľovi, musia sa udržiavať čo najdlhšie v chlade. Napríklad v prepravnom boxe z EPS naplnenom ľadom sa teplota udržuje mnoho hodín neustále na nízkej úrovni. Okrem toho sú prepravné boxy vyrobené z EPS nielen mimoriadne hygienické. Vďaka svojim vysokým izolačným vlastnostiam obaly z EPS nielenže dlhšie ochladia, ale aj lepšie zahrejú.