Pokiaľ sa s prichádzajúcou sezónou chystáte stavať a začať realizovať svoj „sen“, starostlivo zvážte, čo vás to bude stáť.

Šetriť môžete teraz, pri stavbe domu, ale aj neskôr vďaka energetickej úspore. Aj na hrubej stavbe vášho rodinného domu viete vďaka našim produktom ušetriť bez toho, aby sa to prejavilo na zníženej kvalite vášho bývania. Vďaka systému Variant-Haus®, ktorý sa používa na debnenie nosných a nenosných stien budov, získate ideálnu pohodu domova.

Systém VARIANT-HAUS®, umožní postaviť plnohodnotný rodinný dom s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami. Týmto systémom staviate rýchlo, jednoducho a šetrne.

Výhody systému VARIANT-HAUS®

Systém sa využíva na stavbu nízkoenergetických a pasívnych domov. Okrem skvelých tepelnoizolačných parametrov prináša VARIANT-HAUS® odolnosť proti poveternostným podmienkam a dlhú životnosť, čím sa neskôr zabezpečí pohodlie domova a to vďaka POLYFORMu.

Medzi hlavné výhody patrí:

  • jednoduchá a rýchla montáž a tým podstatne kratšia doba výstavby
  • nízke náklady na výstavbu  
  • výborné statické parametre
  • nižšie požiadavky na spotrebu energie až do 75 %
  • ochrana životného prostredia, nižšie zaťaženie CO2
  • príjemná vnútorná klíma
  • úspora nákladov na celkovú stavbu až do 15 %
  • Európske technické posúdenie ETA 16/0325

Použitie systému

Systém VARIANT-HAUS® sa používa na nosné a nenosné vonkajšie a vnútorné steny budov, nad úrovňou terénu, ale aj pod úrovňou terénu. Hovorí sa mu aj systém strateného debnenia či „LEGO“ pre dospelých. Sú to duté debniace tvárnice, ktoré majú na spájaných plochách výstupky a drážky, vďaka čomu do seba presne zapadajú a veľmi presne sa na seba ukladajú. Tvárnice sa vyrábajú z grafitového expandovaného polystyrénu. Počas výstavby sa do systému postupne umiestňujú statické výstuže, elektrické, vodovodné a kanalizačné rozvody. Dutiny tvárnic sa následne vypĺňajú predpísaným betónom a tak zostávajú tvárnice trvalou súčasťou steny, čím si získali názov stratené debnenie. Počas zalievania betónovou výplňou debniace tvárnice prenášajú tlak čerstvého betónu pomocou spojov a rozpier. Na obvodové steny sa používajú tvárnice s hrúbkou 35 cm a 45 cm (N21 a N31). Na vnútorné priečky tvárnice s hrúbkou 25 cm (N 02). Výstavbu je možné realizovať v akomkoľvek počasí, dokonca aj za nepriaznivého počasia, až do teploty – 10°C. Vzhľadom na minimálny odpad stavebného materiálu je na stavbe poriadok a veľmi čisto.

Požiarna odolnosť a zdravotná nezávadnosť systému

Systém VARIANT-HAUS® disponuje Európskym technickým posúdením (ETA 16/0325), ktoré bolo vydané Technickým a skúšobným ústavom stavebným v Bratislave a tak spĺňa všetky požiadavky na stabilitu systému i požiarnu odolnosť. Pri minimálnej hrúbke priebežného betónového jadra 150 mm a minimálnej triede betónu C 16/20 podľa tabuľky 1 prílohy C ETAG 009, požiarna odolnosť steny je pre nosné steny REI 120 a nenosné steny EI 120. Tento materiál je jedným zo stavebných materiálov najvyšších štandardov

Ekológia systému

Ekológia a ochrana životného prostredia hýbu v posledných rokoch svetom. Tomuto trendu sa nevyhol ani odbor stavebníctva. Eko-analýza berie do úvahy produkty a postupy v rámci ekonomických a ekologických dopadov, aby zistila, čo je najvýhodnejšie. Sivý expandovaný polystyrén ponúka v porovnaní s alternatívnymi produktmi väčšie využitie pri nižších nákladoch a nižšom zaťažení životného prostredia. Vďaka tomu je možné ušetriť náklady a zdroje, čo opäť odbremení životné prostredie. Tú istú izolačnú schopnosť je možné dosiahnuť pri cca 15-20 % menšej hrúbke izolačného materiálu. Z toho vyplývajú tzv. eko-efektívne izolačné riešenia pri úspore tepla. Tvárnice systému VARIANT-HAUS® sú ekologické a jednoducho recyklovateľné.

Výroba systému

Na výrobu tvárnic sa používa sivý expandovaný polystyrén, vďaka ktorému dosahujú obvodové steny tepelný odpor R až 9,77 m2. K/W. Takto postavené steny už nepotrebujú žiadne dodatočné zateplenie. Systém VARIANT-HAUS® v jednom kroku vyrieši statické, ako aj tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti domu.

Expandovaný polystyrén (EPS) je osvedčený tepelno a zvukovo izolačný materiál. Biele a sivé izolačné dosky si získali v priebehu uplynulých rokov na stavbách svoje výhradné miesto. EPS patrí v súčasnosti medzi najrozšírenejšie izolačné materiály.

Stavba domu si vyžaduje množstvo znalostí, ale aj pretečených nervov. Nie každý má čas a hlavne chuť riešiť všetky vzniknuté situácie. Obklopte sa tými správnymi ľuďmi a hneď to pôjde ako po masle. POLYFORM je skutočným tímovým hráčom. Vďaka našim produktom vám dokážeme zabezpečiť „pohodu domova“ rýchlo a jednoducho, od základov až po strechu.